menu
menu

Zdravotní kontrola

Zdravotní kontrola laboratorních zvířat je jedním ze základních prostředků prevence vzniku a šíření infekcí mezi těmito zvířaty. Poskytuje informace o zdravotním stavu laboratorních zvířat, nákazové situaci v chovech laboratorních zvířat a umožňuje produkovat zvířata zdravá, u kterých není výsledek pokusu ovlivněn přítomností infekčních agens.

V naší laboratoři provádíme programy zdravotní kontroly dle doporučení FELASA (Federation of European Laboratory Animal Science Associations) z roku 2014. Tyto programy se dělí na čtvrtletní (Quarterly) a roční (Annually). Kromě těchto programů nabízíme svým zákazníkům také rozšířené programy Large a Global, nebo vytvoření speciálních programů dle Vašich přání.

Zdravotní kontrolu provádíme ze vzorků odebraných při pitvě zvířat nebo ze vzorků zaslaných zákazníkem (séra, stěry, trus,...). Analýza vzorků je prováděna pomocí serologických, bakteriologických, parazitologických, histologických a molekulárně biologických metod. Kromě kompletní zdravotní kontroly s odběrem vzorků při pitvě, nabízíme i alternativu prováděnou pomocí PCR nebo kombinací serologického a PCR vyšetření. Pro více informací nás neváhejte kontaktovat.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.