Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. 

V pořádku Další informace
menu
menu

Patologie

Provádíme jak základní, tak diagnostické pitvy laboratorních hlodavců a králíků. Základní pitva je prováděna za účelem posouzení zdravotního stavu zvířat a odběru vzorků z predilekčních sliznic a tkání na bakteriologické vyšetření (kultivace, PCR). Během pitvy jsou posuzovány hlavní orgány a tkáně a v případě výskytu patologických změn jsou odebrány vzorky na histologické nebo bakteriologické vyšetření. 

Diagnostická pitva je prováděna na přání zákazníka a v případech náhlého úhynu zvířete nebo většího počtu zvířat bez klinických příznaků, při dlouhodobě zvýšených úhynech zvířat nebo při náhlém nástupu klinických příznaků onemocnění. Během této pitvy jsou podrobně posuzovány všechny orgány a tkáně, včetně mozku. Jsou odebrány vzorky na histologické vyšetření z jater, sleziny, ledvin, srdce a plic a patologicky změněných orgánů a tkání. Dále jsou dle nálezu odebrány vzorky na bakteriologické, příp. parazitologické vyšetření.

Vzorky na histologické vyšetření jsou zpracovány parafinovou technikou a barveny hematoxylinem a eosinem. Kromě tohoto barvení nabízíme i speciální barvení na průkaz některých patogenů (např. Pneumocystis spp., Clostridium piliforme, Encephalitozoon cuniculi,...).